ZooPark Vyškov

ZooPark Vyškov

Vyškov (Jihomoravský kraj)

Zoologická zahrada (neboli zoopark) ve Vyškově je vítaným cílem návštěvníků z okolí. Najdete zde mnoho druhů exotických, ale také hospodářských zvířat. Pro děti je jistě skvělá možnost dostat se se zvířaty do přímého kontaktu, hospodářská zvířata jsou totiž umístěna na dvůr objektu hospodářské budovy nazvaný Dvoreček naší babičky.

ZOO-PARK Vyškov je zaměřen především na chov primitivních i exotických druhů domácích a hospodářských zvířat. V současné době zde chovají 81 druhů a plemen zvířat ve 452 exemplářích.

Uvidíte například skot náhorní, vahumský skot watussi, uherský stepní skot, buvola domácího, gayala, dlouhosrstého osla poitouského, poníky, tarpany, koně shirské, stádo koní fjordských, velbloudy, lamy, opice a poloopice, drůbež, rysa ostrovida a mnoho dalších zvířat.

Lákadlem je zmíněný "Dvoreček naší babičky", kde návštěvníci přicházejí do kontaktu s chovanými kozami, ovcemi a drůbeží. Děti potěší také keramická vesnička obydlená morčaty a zakrslými králíčky, dětské hřiště z přírodních materiálů, závěsné houpačky nebo dřevěné plastiky zvířat, které slouží jako prolézačky, kladiny či houpačky.

Sousedící DinoPark, do kterého je vstup pouze přes ZooPark autobusem zvaným dinoexpress, je otevřen od letošního roku. Zobrazuje scény ze života druhohorních zvířat ve skutečných velikostech. Několik dinosaurů je pohyblivých, všichni jsou ozvučeni. V DinoParku je možné navštívit také 3D kino s filmem o vzniku života na Zemi, paleontologické hřiště nebo naučnou stezku.

Otevírací doba

květen – říjen: 9.00 – 18.00

je otevřen ZOO park i DinoPark (v říjnu DinoPark pouze o víkendech) poslední dinoexpres odjíždí do Dinoparku v 17.30 hod

listopad – duben: 9.00 – 16.00

je otevřen pouze ZOO park

Vstupné

Při provozu DinoParku (letní období)

dospělí 100 Kč

děti 3-15 let 70 Kč

deti do 3 let zdarma

ZTP dospělí 70 Kč

ZTP děti 30 Kč

Mimo provoz DinoParku (zimní období)

dospělí 40 Kč

děti 3-15 let 20 Kč

deti do 3 let zdarma

ZTP dospělí 20 Kč

ZTP děti zdarma

celoroční – dospělí 300 Kč

Kontakt

  • Web: www.zoo-vyskov.cz, www.dinopark.cz
Hodnocení:
  • Počet hvězdiček je 3/5
Přečteno: 3746×