Výlety s dětmi

Další výlety
Předchozí výlety
1–/
Muzeum Keltů v Dobšicích

Muzeum Keltů v Dobšicích

Muzeum se nachází v budově Obecního úřadu přímo na návsi obce. Návštěvníky čeká expozice v interiéru a poté si mohou vybrat ze dvou prohlídkových okruhů.


Muzeum řemesel

Muzeum řemesel

Muzeum řemesel je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Zahrnuje více než 50 ucelených expozic řemesel a živností z období 1850–1930. Kromě známých profesí jako je truhlář nebo řezbář, prezentuje i práci kovotlačitele, koláře, bednáře, šindeláře a dalších. Mezi nejzajímavější exponáty patří vyřezávaný mechanický skanzen řemesel a mechanické dílny.

Naučná stezka Javorník

Naučná stezka Javorník

Naučná stezka Javorník vás zavede z Javorníku na Klostermannovu rozhlednu, na Královský kámen, na Krásnou vyhlídku a zpět do Javorníku. Projdete se přitom krásnými šumavskými lesy, možná najdete houby nebo borůvky a skoro určitě se vám tato procházka bude líbit.

Velké Pavlovice

Velké Pavlovice

Velké Pavlovice jsou typickým vinařským městem v Jihomoravském kraji. Rozhodně stojí za návštěvu, zvláště v letních měsících na návštěvníky dýchne atmosféra klidu, pohody, bodrých obyvatel a všudypřítomných sklípků. Okolní terén přímo vybízí zařadit Velké Pavlovice jako cíl nějakého cyklistického výletu.

Zámek Sychrov

Zámek Sychrov

Romantická novogotika francouzského typu – to je zámek Sychrov. Novogotickou podobu zámku vtiskl rod Rohanů, který na Sychrově působil celých stodvacetpět let. Anglický park přiléhající k zámku patří mezi nejkrásnější a nejbohatší v České republice. Je uspořádaný na trojici hlavních prostorových os, která se rozvíjí od parkového průčelí zámku. Součástí parku je romantická umělá zřícenina Arturův hrad, dřevěná chaloupka, Rudolfova vyhlídka nebo holubník. V sezóně je možné v parku vidět sokolníky a jejich dravce.

Další výlety
Předchozí výlety
1–/