Velké Pavlovice

Velké Pavlovice

Velké Pavlovice (Jihomoravský kraj)

Velké Pavlovice jsou typickým vinařským městem v Jihomoravském kraji. Rozhodně stojí za návštěvu, zvláště v letních měsících na návštěvníky dýchne atmosféra klidu, pohody, bodrých obyvatel a všudypřítomných sklípků. Okolní terén přímo vybízí zařadit Velké Pavlovice jako cíl nějakého cyklistického výletu.

Co ve Velkých Pavlovicích najdete?

Kostel Nanebevzetí Panny Marie byl vystavěn v barokním slohu. Kostel zde nechal v letech 1670 – 80 vystavět tehdejší majitel velkopavlovického a hodonínského panství hrabě Bedřich z Oppersdorfu.

Kaple sv. Urbana - patrona všech vinařů, se nachází nedaleko Velkých Pavlovic, na samotné hranici vinařských tratí Poštory a Nad Zahradami.

Několik kroků od kostela Nanebevzetí Panny Marie je umístěn vchod na novorenesanční hřbitov s branou typicky renesančních forem z roku 1594, jak uvádí dochovaný letopočet. Je součástí ohradní zdi hřbitovního prostoru se čtyřmi nárožními kaplemi půlkruhového rotundového půdorysu s nízkou podezdívkou.

Rozhledna Slunečná byla vystavěna nedaleko města z modřínového dřeva, oceli. Od roku 2009 umožňuje návštěvníkům pohled do širokého okolí.

Doprava

Velkými Pavlovicemi prochází nepříliš frekventovaná železniční trať mezi Hodonínem a Zaječí. Dobré je i autobusové spojení.

Autem se do města dostanete z Brna po dálnici na Bratislavu, sjezdem na Hustopeče.

Doporučujeme ovšem cestu na kole, město leží na několika cyklostezkách.

Kontakt

  • Web: http://www.velke-pavlovice.cz
Hodnocení:
  • Počet hvězdiček je 3/5
Přečteno: 5425×