Statek Bernard

Statek Bernard

Královské Poříčí (Karlovarský kraj)

Statek Bernard je budován jako centrum historických řemesel. Při interaktivní prohlídce s průvodcem se podíváte do zemědělské expozice, kde se dozvíte, jak se dříve zpracovávalo mléko, obilí a mouka, probíhala zabijačka, uvidíte starodávnou mlátičku v pohybu nebo si budete moci zkusit vymlátit obilí pomocí cepu.

Chloubou expozice ve stodole je sbírka historických kočárů včetně panských, barokních saní. V další části, která je nazvaná „pocta řemeslům", Vám ukážeme mistrovské artefakty, které byly vyrobeny tradičními postupy našich předků. Zajímavý Vám jistě přijde pohyblivý model hamru, nevšedně zpracovaná ukázka výroby železa nebo možnost si vyzkoušet brnění. Prozradíme tajemství výroby porcelánu, které se Číňanům dařilo před ostatním světem skrývat více jak 2.000 let. Na statku se v průběhu celého roku pořádají rozmanité kulturní i jiné akce.

Zábavné centrum řeky Ohře

V této jedinečné expozici uvidíte a zažijete interaktivní modely zajímavostí z celého toku řeky Ohře od jejího pramene v bavorských Smrčinách až po Litoměřice, kde se vlévá do Labe.

Malí i velcí návštěvníci se především zábavnou a herní formou dozvědí o zajímavostech z měst, staveb a širokého okolí. Prohlédnout si můžete přes osmdesát videospotů, kterými Vás provede Vladimír Čech. K tomu je více jak dvacet interaktivních modelů, které můžete ovládat přes dotykové obrazovky a sami si zvolit, co vše chcete vidět.

Šťastnou cestu!

Otevírací doba

Zábavné centrum řeky Ohře: Ut-Ne 9-17 hod.

Muzeum řemesel: Ut-Ne 9-17 hod.

Vstupné

Muzeum řemesel

Vstupné: dospělí - 50,-, studenti a senioři - 30,-, rodina - 100,-

Kontakt

737 136 766

  • E-mail: info.bernard@seznam.cz
  • Web: www.statek-bernard.cz
Hodnocení:
  • Počet hvězdiček je 3/5
Přečteno: 2837×