Výlety s dětmi

Další výlety
Předchozí výlety
1–/
Zámek Sychrov

Zámek Sychrov

Romantická novogotika francouzského typu – to je zámek Sychrov. Novogotickou podobu zámku vtiskl rod Rohanů, který na Sychrově působil celých stodvacetpět let. Anglický park přiléhající k zámku patří mezi nejkrásnější a nejbohatší v České republice. Je uspořádaný na trojici hlavních prostorových os, která se rozvíjí od parkového průčelí zámku. Součástí parku je romantická umělá zřícenina Arturův hrad, dřevěná chaloupka, Rudolfova vyhlídka nebo holubník. V sezóně je možné v parku vidět sokolníky a jejich dravce.


Hrad Točník

Hrad Točník

Zřícenina hradu Točník je oblíbeným cílem turistů nejen z Prahy a Středočeského kraje. Návštěvu nevelkého hrádku situovaného v malebné krajině lze obvykle spojit s pěším nebo cyklistickým výletem.

Hrad Lipnice nad Sázavou

Hrad Lipnice nad Sázavou

Jeden z nejmohutnějších českých šlechtických hradů, založený na počátku 14. století mocným rodem pánů z Lichtemburka Vás zve na volnou prohlídku monumentální středověké architektury s jedinečnými vyhlídkami do okolního kraje, na prohlídku archeologické expozice, gotické kaple a rozsáhlých sklepení s bývalou hodovní síní Jindřicha z Lipé.

Hrad Zvíkov

Hrad Zvíkov

Hrad Zvíkov, který je ze tří stran obklopen Orlickou přehradou, patří svou romantickou polohou ke skvostům mezi našimi hrady. Výlet na Zvíkov spojený s plavbou parníkem je pro děti nezapomenutelným zážitkem.

Hrad Bítov

Hrad Bítov

Hrad Bítov patří mezi nejstarší, největší a nejznámější hrady na Moravě. Tyčí se majestátně na ostrohu nad řekou Dyjí. Návštěva bítovského hradu, která může být spojená i s plavbou parníkem, stojí určitě za to.

Další výlety
Předchozí výlety
1–/