Únikové hry

Přemýšlíte o akci, kde by se vaše děti mohly předvést v plné parádě? Ukázat svou bystrost, přemýšlivost, postřeh? Kde vás mohou opravdu překvapit? Vezměte je na únikovou hru.

Co je úniková hra?

Únikové hry jsou fenoménem dnešní doby. O co se jedná? Tým hráčů je uzavřen do pro ně neznámého prostředí – místnosti, která je plná překvapení. Mnoho předmětů skrývá tajemství, další jsou uzavřeny. Hráči mají zaúkol v omezeném čase odhalit tajemství šifer a splnit tak zadaný úkol. A také se samozřejmě musí dostat z místnosti ven.

Co vás v únikové hře čeká?

Únikové hra rozhodně není jedna jako druhá. Některé jsou tajemné, hráči jsou omezeni třeba tím, že je v místnosti šero. V některých hrách musíte spíš hledat a najít dotyčný předmět. V jiných únikovkách vás v průběhu hry čeká šok, někdy se dokonce setkáte s živým hercem. No a v dalších únikových hrách je kladen důraz na logické myšlení, schopnost dát si věci do souvislostí a postřeh. Jinak řečeno – vybere si každý.

Jak v únikové hře uspět?

Splnit úkoly únikové hry v časovém limitu není snadné. Mnoha týmům se to nepodaří a odejdou s nepořízenou. Jak zvýšit šanci na úspěch?

  • vše důkladně prohledejte a dobře se dívejte
  • myslete na to, že předměty můžou mít jinou než očekávanou funkci
  • nenechávejte si nápady a objevy pro sebe
  • spolupracujte
  • nechte si poradit – obsluha dobře ví, kdy vám nabídnout nápovědu
  • nenechte se strhnout k hádce

Náš tip na skvělou únikovou hru

Únikovek je opravdu mnoho a mnoho z nich je výborných. Pokud bychom měli vybrat jeden tip, byla by to únikovka Vlaková loupež, kterou najdete v pražských Vršovicích. Je opravdu propracovaná a prověří vaše detektivní schopnosti. Kromě toho jsme při návštěvě ocenili zajímavý příběh a velmi vstřícnou a lidsky působící obsluhu. Zkrátka Vlakovou loupež můžeme s nadšením doporučit.