Geocaching

Dřímá ve vás duše dobrodruha, jste rádi venku a chtěli byste hledat poklady? Geocaching je pro vás jak dělený!

Co geocaching?

Geocaching je všude kolem vás. I když se to může zdát nadnesené, je to tak. Tzv. kešky jsou vlastně malé poklady, které jsou poschovávané už téměř po celém světě. Určitě je nějaké od vás do několika kilometrů. Jejich seznam společně s GPS souřadnicemi najdete v mobilní aplikaci. Pak už nezbývá než hledat a mít radost z nalezení.

Co najdeme?

Keška je krabička různé velikosti důmyslně ukrytá před zraky náhodných kolemjdoucích, tzv. mudlů. Kdo ale ví, kde hledat, obvykla najde. A co krabička skrývá? Tradičně je to logbook, kam se nálezce zapíše, pak je to obvykle informace pro mudly. Zbytek obsahu jsou drobnosti, které tam zanechali nálezci. Jakýkoliv z nich si můžete ponechat, slušností je ale výměna – tedy zanechat zde jinou drobnost pro dalšího nálezce.

Někdy najdete v keškách i trasovatelné předměty. Každý takový předmět s sebou nese úkol – dostat se na určité místo. Pokud chcete ke splnění úkolu přispět, můžete trasovatelný předmět přenést do jiné kešky blíže k jeho cíly. V aplikace pak můžete díky speciálnímu kódu zjistit, jakou trasu už předmět urazil.

Každá keška také dovede nálezce na nějaké zajímavé místo, kam by se jinak nepodíval. Součástí jsou tedy také informace o daném místě, často také historie a/nebo fotografie.

Nejstarší keška v Čechách

Chcete-li zapátrat v historii, zkuste najít nejstarší kešku v Čechách. Byla založena byla v roce 2001 a najdete ji nedaleko Štramberka na kopci Kotouč.

Přejeme hodně štěstí při pátrání.