Výlety s dětmi

Za kocourem Mikešem a jeho přáteli

Za kocourem Mikešem a jeho přáteli

Při tomto putování spatříte na vlastní oči kostelík, hospodu, chaloupky, lesíky, kopečky a rybníky – svět dětství malíře Josefa Lady, svět jeho kreseb a knížek.


Hvězdárna a planetárium České Budějovice

Hvězdárna a planetárium České Budějovice

Českobudějovická hvězdárna byla otevřena v roce 1937 jako druhá nejstarší hvězdárna v Čechách zásluhou tehdejší Jihočeské astronomické společnosti. Nachází se cca 300 metrů od náměstí Přemysla Otakara II. v parku na soutoku Vltavy a Malše.

Planetárium Praha

Planetárium Praha

Planetárium Praha zahájilo pravidelnou činnost 20. listopadu 1960, patří k největším na světě a je u nás jediné svého druhu.

Adventure minigolf

Adventure minigolf

První kryté minigolfové hřiště se 17 jamkami v Praze. Zapomeňte na klasický eternitový minigolf, který znáte z kempů a koupališť. Zde si zahrajete na umělé golfové trávě uprostřed palem a poblíž vodního jezírka. Na dráhách jsou různé terénní nerovnosti, boule a písečné bunkry. Několik jamek je umístěno ve vyvýšeném podlaží.

Výlet do pravěku – DinoPark Plzeň

Vydáte-li se do plzeňského DinoParku můžete se těšit především na veleještěry z druhohorního období v životních velikostech. Někteří z nich se navíc hýbou - pokyvují hlavou či ocasem nebo otvírají tlamu.